8. AYVALIK TİYATRO FESTİVALİ

8. Ayvalık Tiyatro Festivali Programı

4 MAYIS 2017 ( Perşembe)

. 10.00 -12.00 İstiklal ilkokulu – Drama Atölyesi: “ ÇOCUKLARLA DRAMA “ Gülşah Özdemir KORYÜREK

. 13.00 Sanat Fabrikası Tiyatrosu – Oyun: “TOPUZLU”   Efeler Belediye Tiyatrosu

. 16.00 Sanat Fabrikası Tiyatrosu – Oyun: “GÖZLERİMİ KAPARIM VAZİFEMİ YAPARIM “ Özel Mimar Sinan Güzel Sanatlar Anadolu Lisesi

. 18.30 Cunda Atatürk Heykeli Önü – “Sokak Tiyatrosu – KATARSİS “ Tiyatro Ütopya

. 18.30 – 20.30 Çağdaş Yaşam Eğitim Evi – ”OYUN YAZARLIĞI ATÖLYESİ “ Şaban Ol – Tiyatro Rast

. 21.00 Sanat Fabrikası Tiyatrosu – Oyun: “ORTANCA” İsimsiz Sahne

5 MAYIS 2017 ( Cuma)

.10.00 – 12.00 Çağdaş Yaşam Eğitim Evi – ” OYUN YAZARLIĞI ATÖLYESİ” Şaban Ol  – Tiyatro Rast

. 10.00 Kıvanç Sarlıcalı İlköğretim Okulu – Çocuk Oyunu: “ HAYVANLAR ÇİFTLİĞİ” Tiyatro Eylül.

. 12.00 – 13.30 Açılış Etkinlikleri – Ayvalık At Arabacıları Meydanı’ndan kortej yürüyüşü ve Cumhuriyet Meydanı’nda etkinlikler

 - Açılış konuşmaları

 - Müzik

- Ayvalık Dans Akademisi ( Ege Dostluk Dansları )

- OBJEKTİF Genç Oyuncular Sokak Tiyatrosu: “DÜNYAYA GELDİĞİMİZ DÜNYA oyunundan – ROMANLAR SKECİ “

- Gardırop Oyuncuları  “CANLI HEYKEL PERFORMANSI “

- Tiyatro Ütopya “Sokak Tiyatrosu –KATARSİS “

. 14.00 Sanat Fabrikası Tiyatrosu – Doğaçlama Oyun:  “ KOMEDİ SEYAHATİ “ Astral Tiyatro

. 14.00 – 16.00 Cumhuriyet İlkokulu – Drama Atölyesi: “ÇOCUKLARA DRAMA” Gülşah Özdemir KORYÜREK

. 14.00 – 16 .00 İnönü Kültür Merkezi – “ GENÇLERLE DRAMA “  Serel ALPAN

. 16.30 Sanat Fabrikası Tiyatrosu – “ PERDESİZ SAHNELER “ Belgesel Film Gösterimi

. 18.00 Sanat Fabrikası Tiyatrosu Söyleşi – “ALTERNATİF SAHNE VE TİYATROLAR”

Serhat ÖZCAN – Hakan DURSUN – Yeşim ÖZSOY – Merve ENGİN

. 18.00 Sanat Fabrikası Fuaye – Kitap İmza Günü:  “GÜLŞAH ÖZDEMİR KORYÜREK “

. 19.30 Sanat Fabrikası – KOKTEYL

. 20.45 Sanat Fabrikası – Ödül Töreni : “TİYATRO EMEK ÖDÜLLERİ”  Göksel KORTAY – Haldun DORMEN

. 21.00 Sanat Fabrikası Tiyatrosu – Oyun :  “AUDİTİON” Aklakara Tiyatro

6 MAYIS 2017 ( Cumartesi )

. 11.00 – 12.30 Orhan Peker Galerisi – Söyleşi :” Göksel KORTAY -  Savaş ÖZDURAL Pelin TURANCI -  Füsun KOSTAK “

. 11.00 Cunda Taşkahve Önü – “ CANLI HEYKEL PERFORMASI “ Hakime Akyol Tiyatrosu Gardırop Oyuncuları

. 13.00 Sanat Fabrikası Tiyatrosu – Oyun : “ENTRİKALI DOLAP “ Kuşadası Belediye Tiyatrosu

. 15.00 – 17.00 Karagöz Sanat Evi – “OYUN YAZARLIĞI ATÖLYESİ “ Şaban Ol – Tiyatro Rast

. 17.00 Sanat Fabrikası Tiyatrosu – Oyun :” YERALTI “ Akademik Tiyatro Topluluğu

. 21.00 Sanat Fabrikası Tiyatrosu – Oyun : “KÖPEK, KADIN, ERKEK “ Tiyatro Karaperde

7 MAYIS 2017 (Pazar)

. 11.00 – 13.00 Karagöz Sanat Evi – “OYUN YAZARLIĞI ATÖLYESİ “ Şaban Ol – Tiyatro Rast.

. 13.00 – Sanat Fabrikası Tiyatrosu – Oyun – “ AYAK BACAK FABRİKASI “ Uludağ Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Sahne Sanatları Bölümü

. 16.00 Çağdaş Yaşam Eğitim Evi – Söyleşi: RASİM ÖZTEKİN

. 17.30 Sanat Fabrikası Tiyatrosu – Oyun: “KÜÇÜK PRENS “ Devlet Tiyatroları Ve Çalışanları Yardımlaşma Vakfı İzmir Şubesi ( TOBAV )

. 21.00 Sanat Fabrikası Tiyatrosu – Oyun: “ KÜÇÜK BURJUVA DÜĞÜNÜ “  Gölge Tiyatro Topluluğu.